طراحی کاراکتر؛ هویت‌سازی با خلاقیت بی‌نهایت

طراحی کاراکتر یکی از پیش‌نیازهای تولید انیمیشن است اما این تنها کاربرد طراحی کاراکتر نیست. گاهی کاراکتر جنبه‌ی تبلیغاتی دارد و از آن به عنوان مسکات یاد می‌شود. بسته به مخاطب محصول یا کسب و کار برای گروه‌های سنی کودک، نوجوان و بزرگسال طراحی کاملا متفاوت است. مسکات یا یک شخصیت انیمیشنی در خیلی از برندها و محصولات باعث فروش و شناخته شدن چند برابر آن شده. میمون چی‌توز موتوی را به خاطر دارید؟ بیش از هر چیز وقتی اسم چی‌توز را می‌شنوید میمون جذاب و بانمک آن در ذهنتان پدیدار می‌شود. حالا متوجه اهمیت کاراکتر در تبلیغات شدید؟ اثرگذاری مسکات روی مخاطب بسیار زیاد است و به سرعت به محصول و کسب و کارتان هویت می‌بخشد و قابلیت تشخیص برند و محصولاتان را تنها با یک شخصیت میسر می‌سازد. مسکات با ذهن مخاطبتان ارتباط مستقیمی می‌گیرد. طراحی کاراکتر در انواع مختلفی انجام می‌شود اما  ما آن را به سه دسته و به صورت دو بعدی به مشتری‌هایمان عرضه می‌کنیم.

انواع سفارش طراحی کاراکتر در نگاشت

سفارش طراحی کاراکتر در نگاشت به سه دسته کاراکتر انیمیشن، مسکات و کاراکتر تبلیغاتی تقسیم می‌شود که هر کدام را به طور مختصر برایتان شرح می‌دهیم.

کاراکتر انیمیشن

کاراکتر انیمیشن تفاوت عمده‌ای با دیگر کاراکترها دارد، از این رو که لازمه‌ی ساخت یک انیمیشن کاراکترها و شخصیت‌پردازی‌های آن است طراح ابتدا باید تمامی مشخصات هر شخصیت را مطالعه کند و با توجه به ویژگی‌های ظاهری و فردی آن را خلق کند، این مرحله از تمامی مراحل اهمیت بالاتری دارد چراکه پایه و اساس یک انیمیشن را شکل می‌دهد. طراح باید تمام خلاقیت و مهارت خود را در خلق هر شخصیت به کار گیرد و اگر به حالت‌های مختلف چهره و نماهای مختلف آن احتیاج بود با توجه به الگوی اصلی کاراکتر آن‌ها را خلق کند. بعد از مرحله اجرا طراح باید به نکات ریگ‌بندی کاراکتر برای تولید انیمیشن توجه داشته باشد و لایه‌بندی اصولی و توجه به نقطه اتصال مفصل‌های کاراکتر یک امر ضروری است. از این رو خلق این نوع کاراکترها زمان‌بر و دشوار است و هم در فتوشاپ و هم در ایلوستریتور می‌توان آن را طراحی کرد.

مسکات

همانطور که پیش‌تر توضیح دادیم مسکات هویت برند و محصول شماست و همانند لوگو عمل می‌کند. مسکات آگاهی مخاطب را در مورد برند و محصول شما افزایش می‌دهد و نام شما را در ذهن مخاطب حک می‌کند. اهمیت مسکات در این است که بعد از موفقیت شما در کسب و کارتان تبدیل به هویت شما می‌شود؛ پس باید دقیق و اصولی انتخاب و طراحی شود. کاراکتر تبلیغاتی هم همانند مسکات عمل می‌کند و چه در تبلیغات محیطی و چه در فضای مجازی معرف شماست با این تفاوت که می‌توان از کارکترها و شخصیت‌های مختلفی در تبلیغات استفاده کرد و دیگر نمایانگر هویت شما نیست. بلکه تنها به وسیله‌ی آن شما محصول یا برندتان را به دیگران معرفی می‌کنید.

کلاس حرفه‌ای
۲,۰۰۰,۰۰۰ تومانمناسب کسب و کارهای بزرگ
  • ارائه‌ی ۵ اتود اولیه
  • طراحی خلاقانه و اختصاصی
  • امکان ۵ بار ویرایش
  • ارائه فایل لایه باز
  • تحویل ۷ الی ۱۰ روز
کلاس اقتصادی
۱,۰۰۰,۰۰۰ تومانمناسب کسب و کارهای کوچک
  • ارائه‌ی ۲ اتود اولیه
  • طراحی خلاقانه و اختصاصی
  • امکان ۲ بار ویرایش
  • ارائه فایل لایه باز
  • تحویل ۳ الی ۵ روز

از کجا می‌توانیم طراحی کاراکتر سفارش دهیم؟

مجموعه نگاشت به کمک طراحان حرفه‌ای و با سابقه‌ی خود پذیرای سفارش‌های شما در سایت نگاشت هست و پیش از سفارش شما را برای رسیدن به کاراکترهای مورد نظرتان مشاوره می‌دهد.

نمونه کارها

برای سفارش طراحی کاراکتر در نگاشت باید چکاری انجام دهیم؟

پیش از هر چیز شما مشخصات فردی و ظاهری و شخصیتی کاراکتر و یا مشخصات و جزئیات برند و محصول خود را برای ما توضیح می‌دهید و پس شناخت کامل ما از طرح مورد نظر و سلیقه‌ی شما طراحان ما برای هر شخصیت اتود میزنند، پس از اجرا و تایید کاراکتر اگر برای تولید انیمیشن سفارش داده شده باشد وارد مرحله لایه‌بندی و اصولی سازی می‌شود و اگر کاراکتر تبلیغاتی باشد وارد مرحله‌ی طراحی محیطی که کاراکتر در آن قرار می‌گیرد می‌شود و به کارفرما ارائه می‌شود.

مشاوره رایگان

پرسش های متداول

نگاشت با کنار هم قرار دادن گروهی از محتوانویسان حرفه‌ای و طراحان خلاق، ارائه‌دهنده‌ی خدماتی مرتبط با دو حوزه‌ی متنی و گرافیکی است. خدماتی نظیر تولید انواع محتواهای متنی مانند توضیحات صفحه محصول، صفحه وب، مقالات تخصصی برای وبلاگ، رپورتاژهای تبلیغاتی، کپشن‌های اینستاگرام و سایر شبکه‌های اجتماعی. هم‌چنین خدمات نگاشت در حوزه‌ی گرافیکی متشکل از طراحی لوگو، طراحی انواع ست اداری، طراحی اینفوگرافیک، طراحی قالب پست و استوری، خلق کاراکتر و تصویرسازی است.

فهرست