طراحی تصویرسازی؛ بیان خلاقانه‌ی ایده‌ها و مفاهیم

تصویرسازی چیست؟

تصویرسازی بیان روایتی خلاقانه به صورت تجسمی_کاربردی است که به منظور انتقال یک مفهوم خلق می‌شود. در تصویرسازی بیش از هر چیز خلاقیت  حرف اول را می‌زند، هر چند که تکنیک و مهارت هم در انتقال پیام و زیبایی اثر نقش پر رنگی دارند. ابزار خلق یک تصویر بسیار متنوع است و ما در نگاشت آن را در سه دسته به صورت دوبعدی طبقه‌بندی می‌کنیم: « تصویرسازی دیجیتال به کمک قلم‌نوری، تصویرسازی وکتور با استفاده از نرم‌افزار ایلوستریتور و تصویرسازی کلاسیک که با ابزار و تکنیک‌هایی به کمک دست صورت می‌گیرد مانند مداد رنگی، آبرنگ، گواش و ….».

تصویرسازی به چند دسته تقسیم می‌شود؟

جدا از بحث تکنیک، سفارش تصویرسازی در نگاشت به پنج دسته تقسیم می‌شود:« تصویرسازی مفهمومی، تصویرسازی دیجیتال، تصویرسازی انیمیشن، تصویرسازی تبلیغاتی و تصویرسازی کودک» در ادامه به توضیح هر یک از این دسته‌ها می‌پردازیم.

تصویرسازی مفهومی

در این دسته از تصویرسازی ایده و خلاقیت حرف اول را می‌زند و بیش از تکنیک از اهمیت برخوردار است. هدف این تصویرسازی انتقال تفکر و اندیشه‌ی تصویرساز به مخاطب است و  هر چقدر در به تصویرکشیدن آن خلاقیت بیشتری به خرج دهد تصویرسازی موفق‌تری خواهد داشت

تصویرسازی دیجیتال

تصویرسازی دیجیتال به وسیله‌ی ابزار قلم نوری و با استفاده از نرم‌افزار فتوشاپ صورت می‌گیرد و تکنیک در آن نقش مهمی دارد. در تصویرسازی دیجیتال مهارت تصویرساز در نحوه‌ی به‌کارگیری از قلم نوری برای خلق اثرش یک امر ضروری است

تصویرسازی انیمیشن

این دسته از تصویرسازی برای افراد یا شرکت‌هایی است که برای خلق یک انیمیشن نیازمند کاراکتر و فضاسازی هستند. در این نوع از سفارش تصویرسازی ما به کمک نرم‌افزار ایلوستریتور در لایه‌های جداگانه به صورت وکتور تصویر را خلق می‌کنیم تا برای ساخت یک انیمیشن آماده باشند.

تصویرسازی تبلیغاتی

تصویرسازی تبلیغاتی از اهمیت زیادی برخوردار است چرا که بار سنگینی را به دوش می‌کشد و باید هر آنچه برای شناخت یک برند یا محصول و… است را در یک تصویر به نمایش بگذارد. این تصویرسازی از این رو تاثیر زیادی بر مخاطب دارد که بیش از هر پیام متنی بر ذهن مخاطب اثر می‌گذارد و در حافظه‌ی او باقی می‌ماند. تصویرسازی تبلیغاتی را می‌توان در بیلبوردها، بسته‌بندی‌ها، شبکه‌های مجازی، بنر و …. استفاده کرد.

تصویرسازی کودک

کودکان از قدرت تخیل بالایی برخوردار هستن و تصویرسازی برای این گروه حساس قدری نیازمند خلاقیت است. اصلی‌ترین کاربرد این دسته از تصویرسازی در خلق کتاب‌های کودک است و تکنیک و روش اجرا کاملا به محتوای کتاب بستگی دارد. این نوع کتاب‌ها عموما تصویر محور هستند و بار تصویری سنگین‌تری دارند و حساسیت آن از این لحاظ است که باید هم آموزنده و هم جذاب و گیرا باشد تا کودک را تشویق به مطالعه کتاب کند.

کلاس حرفه‌ای
۳,۰۰۰,۰۰۰ تومانمناسب کسب و کارهای بزرگ
 • طراحی بر اساس عکس انتخابی مشتری
 • سه فریم
 • ارائه فایل لایه باز
 • طراحی خلاقانه و کاملا اختصاصی
 • ویرایش تا ۵ مرتبه
 • تحویل ۷ الی ۱۰ روز
کلاس اقتصادی
۱,۰۰۰,۰۰۰ تومانمناسب کسب و کارهای کوچک
 • طراحی بر اساس عکس انتخابی مشتری
 • تک فریم
 • ارائه فایل لایه باز
 • طراحی خلاقانه و کاملا اختصاصی
 • ویرایش تا ۲ مرتبه
 • تحویل ۳ الی ۵ روز

اهمیت و امتیاز تصویرسازی در چیست؟

تصویرسازی در هر یک از این دسته‌هایی که نام بردیم امتیاز و اهمیت خاص خود را دارند. به طور مثال تصویرسازی کودک، کودکان را به مطالعه کتاب جذب می‌کند و تصویرسازی ذهنشان را خلاق‌تر می‌کند. در تصویرسازی انیمیشن لازمه‌ی خلق آن پیش از موشن تصویرسازی و طراحی شخصیت‌هاست و در تصویرسازی تبلیغاتی برند یا محصول شما تنها در کثری از زمان به مدت طولانی در ذهن مخاطب باقی می‌ماند. اما وجه اشتراک همه‌ی آن‌ها و رسالت اصلی تصویرسازی انتقال یک مفهوم که لازمه‌ی آن توضیحات بی‌شمار است تنها در یک تصویر به راحتی است.

چرا باید تصویرسازی را انتخاب کنیم؟

تصویرسازی توانایی آن را دارد تا یک داستان را روایت کند و انتقال دهنده‌ی احساسات به مخاطب باشد. تصویرسازی هنری ارزشمند است که دنیای بسیار گسترده‌ای دارد و هر تصویرسازی می‌تواند امضای هنری خود را داشته باشد و با آن شناخته شود.

 

 

 

نمونه کارها

سفارش تصویرسازی در نگاشت

شما می‌توانید با مراجعه به بخش نمونه کارها، تصویرسازی‌های خلق شده توسط تیم نگاشت را مشاهده کنید و نظر خود را برای تیم ما کامنت کنید و سفارش تصویرسازی خود را از طریق ثبت سفارش ثبت کنید

مشاوره رایگان

پرسش های متداول

نگاشت با کنار هم قرار دادن گروهی از محتوانویسان حرفه‌ای و طراحان خلاق، ارائه‌دهنده‌ی خدماتی مرتبط با دو حوزه‌ی متنی و گرافیکی است. خدماتی نظیر تولید انواع محتواهای متنی مانند توضیحات صفحه محصول، صفحه وب، مقالات تخصصی برای وبلاگ، رپورتاژهای تبلیغاتی، کپشن‌های اینستاگرام و سایر شبکه‌های اجتماعی. هم‌چنین خدمات نگاشت در حوزه‌ی گرافیکی متشکل از طراحی لوگو، طراحی انواع ست اداری، طراحی اینفوگرافیک، طراحی قالب پست و استوری، خلق کاراکتر و تصویرسازی است.

فهرست