لوگو؛ کلید اولیه هویت‌بخشی به برند

چرا داشتن یک لوگو خلاقانه ضرورت محسوب می‌شود؟

ضرورت سفارش طراحی لوگو برای کسب وکارتان در این است که با طراحی یک لوگوی خلاقانه و حرفه‌ای به آن هویت می‌بخشید و به این وسیله بیش از پیش در ذهن مخاطب‌هایتان حک می‌شوید. تمامی کسب و کارهای بزرگ و مطرح دنیا با لوگوی خاص خودشان معرفی و شناخته می‌شوند، پس اگر اهداف بزرگی برای کسب و کار یا سازمانتان متصور هستید و تصمیم دارید در بین مخاطبانتان شناخته‌شده باشید برای سفارش لوگوی اختصاصی خود هر چه سریع‌تر اقدام کنید. یک لوگوی منحصربه فرد و حرفه‌ای ویژگی‌های خاص خودش را دارد و پیش از هر چیز باید در یک نگاه معرف کسب و کار شما باشد. این کار به وسیله‌ی خلاقیت در طراحی اصولی و شناخت روانشناسی رنگ امکان‌پذیر است و با رعایت تمامی نکات و اصول طراحی یک لوگوی به یاد ماندنی توسط طراح خلق می‌شوند.

انواع طراحی لوگو

طراحی لوگو به طور کلی به سه دسته تقسیم می‌شود:

 • لوگوی تصویری
 • لوگوتایپ
 • لوگوی تلفیقی

لوگوی تصویری

تمرکز این دسته از طراحی لوگو بر روی تصویر است. تصویری که به وسیله‌ی شکل‌ها و آیکن‌هایی نمادین توسط طراح برای هر کسب و کار به صورت اختصاصی طراحی می‌شود تا بیانگر هویت آن کسب و کار باشد. در این نوع لوگو سادگی در عین گویایی از اهمیت بالایی برخوردار است و ماندگاری این نوع لوگو در ذهن مخاطب بسیار بالا است. انتخاب رنگ مناسب برای این نوع طراحی لوگو بسیار مهم است چراکه با توجه به روانشاسی رنگ‌ها  تاثیر زیادی در جذب مخاطب بر روی لوگو دارد.

لوگوتایپ

لوگوتایپ یا همان تایپوگرافی به کمک چیدنمان اصولی و رعایت هارمونی آناتومی حروف خلق می‌شود. در این نوع طراحی لوگو ما از حروف کمک می‌گیریم تا با یک چیدمان خلاقانه و گویا و خوانا کسب و کار شما را معرفی کنیم. مخاطب با خواندن اسم کسب و کار شما به راحتی آن را به ذهن خود می‌سپارد. خلق یک لوگوتایپ با زیبایی بصری جذاب و حفظ نکات طراحی در نمایش اسم کسب و کار شما هدف اصلی طراح است.

لوگوی تلفیقی

کاملا روشن و واضح است که طراحی لوگوی تلفیقی از تلفیق متن و تصویر خلق می‌شود. در طراحی لوگوی تلفیقی طراح هم باید نکات و اصول طراحی لوگوی تصویری را دقیقا اجرا کند و هم نکات و اصول طراحی لوگوی نوشتاری را. در اینجا بار مسئولیت طراح کمی سنگین‌تر است چراکه علاوه بر رعایت اصول طراحی هر دو این‌ها باید به هارمونی بین تصویر و نوشتار هم توجه ویژه‌ای داشته باشد.

طراحی لوگو اسم

این نوع طراحی لوگو زیر مجموعه لوگوتایپ به شمار می‌آید. بعضی افراد برای ارائه آثار یا با هدف معرفی هویت خودشان این نوع لوگو را سفارش می‌دهند و اسمشان همان برندشان می‌شود.

کلاس حرفه‌ای
۲,۰۰۰,۰۰۰ تومانمناسب کسب و کارهای بزرگ
 • ارائه‌ی ۵ اتود اولیه
 • طراحی لوگوی ترکیبی
 • طراحی خلاقانه و اختصاصی
 • امکان ۵ بار ویرایش
 • تحویل ۶ الی ۸ روز
کلاس اقتصادی
۶۵۰,۰۰۰ تومانمناسب کسب و کارهای کوچک
 • ارائه‌ی ۲ اتود اولیه
 • طراحی لوگوی نوشتاری
 • طراحی خلاقانه و اختصاصی
 • امکان ۲ بار ویرایش
 • تحویل ۲ الی ۴ روز

طراحی لوگو به چه صورت انجام می‌شود؟

ما در نگاشت در ابتدا سعی در شناخت نیاز و سلیقه‌ی مشتری داریم و پس از آن وارد مرحله‌ی اتود طراحی می‌شویم، بعد از به نتیجه رسیدن اتودها وارد مرحله‌ی اجرای نهایی می‌شویم و به کمک مشتری لوگوی مورد نظر را انتخاب می‌کنیم. بعد از آن مشتری می‌تواند تغییراتی که مد نظرش هست را با ما درمیان بگذارد و این تغییرات اعمال می‌شود تا در نهایت مشتری با رضایت و اطمینان خاطر به لوگوی منحصربه‌فرد خود برسد.

نمونه کارها

سفارش لوگو از سایت نگاشت چگونه است؟

مجموعه‌ی نگاشت آماده‌ی ثبت سفارش طراحی لوگو برای کسب و کار شما هست و در این مسیر با همراهی شما با صبوری از مشاوره تا مرحله‌ی پایانی در خدمت شما خواهد بود. طراحان ما بنا به سلیقه‌ی شما و رعایت اصول طراحی لوگو همان لوگوی منحصربه‌فردی را به شما ارائه می‌کنند که می‌خواهید. شما به راحتی می‌توانید بعد از تماس با ما و مشاوره رایگان در همین سایت سفارش خود را ثبت کنید. ممنون از اینکه ما رو انتخاب کردید.

مشاوره رایگان

پرسش های متداول

نگاشت با کنار هم قرار دادن گروهی از محتوانویسان حرفه‌ای و طراحان خلاق، ارائه‌دهنده‌ی خدماتی مرتبط با دو حوزه‌ی متنی و گرافیکی است. خدماتی نظیر تولید انواع محتواهای متنی مانند توضیحات صفحه محصول، صفحه وب، مقالات تخصصی برای وبلاگ، رپورتاژهای تبلیغاتی، کپشن‌های اینستاگرام و سایر شبکه‌های اجتماعی. هم‌چنین خدمات نگاشت در حوزه‌ی گرافیکی متشکل از طراحی لوگو، طراحی انواع ست اداری، طراحی اینفوگرافیک، طراحی قالب پست و استوری، خلق کاراکتر و تصویرسازی است.

فهرست