خلاصه ی پروژه

تهیه طرح توجیهی کسب و­کار فضای مجازی (IT) مدیریت مالی (FinTech) بر اساس مشارکت­ های اجتماعی و صندوق ­های قرض­ الحسنه (Co-loan) :

روشن است که امروزه بازار صنعت نرم‌افزارهای کاربردی (اپلیکیشن) می­تواند محیطی جذاب برای فعالیت در حوزه بانکداری و نرم افزارهای مالی باشد. این موضوع به ویژه در صندوق‌های قرض‌الحسنه مردمی که بطور غیر رسمی در حال فعالیت هستند می‌تواند زمینه‌ای برای تسهیل و تسریع عملیات حسابداری از طریق توسعه نرم‌افزارهای کاربردی فراهم آورد. این صندوق‌ها سال‌هاست که بطور سنتی بین مردم مرسوم بوده و در بین گروه‌هایی که اعتماد متقابل بین اعضای آن‌ها حاکم است نظیر دوستان، اقوام، همسایه‌ها و بعضا همکاران یک نهاد، به پرداخت وام‌های بدون بهره یا با بهره اندک مشغول هستند. در مدل کسب و کار حاضر، جامعه هدف برای استفاده و بهره‌برداری از نرم‌افزار مالی کلون، مدیران گروه‌ها و صندوق‌های خانوادگی و به تبع آن اعضای صندوق‌ها هستند.این پروژه یکی از پروژه­های پیچیده از منظر فنی و مدیریتی بوده است.مدل کسب­ و ­کار کلون بر اساس مطالعات دقیق میدانی و تحلیل­های مالی تهیه و تدوین شده است. سامانه‌ی فناوری مالی کلون سامانه‌ی فناوری مالی کلون اولین سامانه مبتنی بر اعتبار فردی و اجتماعی در ایران می‌باشد که با توجه به الگوهای ایرانی اسلامی و فناوریی‌های جهانی تهیه و پیاده‌سازی شده است.این اپلیکشن هیچ‌گونه دخالتی در فرآیند وام کاربران نداشته و تنها بستر قرعه کشی و پرداخت آنلاین را فراهم می‌کند. فرآیند استفاده شده در این سامانه کاملا مبتنی بر الگوریتم‌های تصادفی می‌باشد و هیچ‌گونه کارمزدی جهت پرداخت اقساط از کاربران کم نخواهد شد. استفاده از نرم‌افزار نیازمند اینترنت بوده و با دو سیستم عامل android و ios سازگار می‌باشد.

درباره پروژه

تهیه مدل کسب­ و کار سامانه Fin-tech کلون بر اساس مدل­های بروز مدیریت کسب­ و ­کار و استفاده از تکنیک­ های پیشرفته محاسبات مالی بوده است که به دست متخصصان داخل کشور انجام شده است و یکی از افتخارات شرکت نگاشت است.