خلاصه ی پروژه

این نرم افزار در مدیریت و تدوین استراتژی صنایع پیچیده مانند ساخت هواپیما و سامانه­ های آن مانند موتور و اویونیک، همچنین صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، صنایع خودروسازی، ماهواره،تجهیزات مخابراتی، صنعت ماشین سازی، تجهیزات پیچیده داروسازی و بسیاری از صنایع دیگر می­توان استفاده کرد.

هر چقدر درجه پیچیدگی سیستم ­ها بیشتر می ­شود، کاربرد این نرم ­افزار نمایان­ تر می­ گردد. این نرم افزار 3 ماژول مختلف دارد که قابلیت استفاده بطور مجزا و یا به صورت یکپارچه را دارند.

ماژول اول، درخت محصول نام دارد که بیشتر در سطح مدیریت تکنولوژی و طراحی و مهندسی قطعات استفاده می­ شود. این ماژول ابزاری کاربردی برای تفکیک سطوح سامانه­ های پیچیده و شناخت معماری سیستم­ ها است. در این ماژول می توان از کتابخانه­ هایی که بطور آماده در نرم ­افزار پیش بینی شده است، استفاده نمود. بطور مثال اگر کاربر در صنعت هواپیماسازی، خودروسازی، داروسازی یا هر صنعت دیگری باشد، می­ تواند کتابخانه مربوط به آن را انتخاب نموده و از آن استفاده نماید. قابلیت کپی و ویرایش در این کتابخانه­ ها به راحتی در اختیار کاربر است.

ماژول دوم، متشکل از نگاشت دانش‌ها و فناوری‌هاست. در این ماژول امکان تعریف دانش­ ها و فناوری­ های مربوط به سیستم­ ها و سامانه­ ها وجود دارد. بطور مثال می­ توان دانش­ ها را به صورت فناوری­ های مربوط به طراحی و ساخت، آزمون های تخصصی و دانش های مدیریتی و سایر الزامات فناورانه سیستم­ ها ، تقسیم بندی نمود. در این ماژول نیز کتابخانه­ های بسیار مفیدی بسته به نوع سیستم­ ها و محصولات صنعتی وجود دارد.

ماژول سوم، مربوط به محاسبات مدیریتی در زمینه تصمیم ­گیری استراتژیک بر اساس معیارهای توانمندی، جذابیت، و دیگر معیارها در فضای چند بعدی است. در این ماژول امکان طراحی پرسشنامه و ارسال اتوماتیک آنها به خبرگان و اخذ نظرات آنها وجود دارد. پاسخ ­ها بطور خودکار در بانک اطلاعاتی دسته­ بندی، ذخیره و تحلیل می­گردند.

برای کسب اطلاعات و آشنایی بیشتر با نرم افزار نگاشت به آدرس www.Negasht.app مراجعه نمایید.

درباره پروژه

نرم افزار نگاشت یک نرم افزار مفید و قدرتمند در زمینه تدوین استراتژی تکنولوژی و صنعت است.
کاربردهای این نرم افزار از سطوح مدیریتی در بنگاه تا سطوح کلان سیاست گذاری است.